sprzedazinternetowa http://sprzedazinternetowa.bcz.com A BCZ Site Tue, 09 Dec 2014 14:09:09 +0000 en-US hourly 1 Jaki sklep wybrać? http://sprzedazinternetowa.bcz.com/2014/12/09/jaki-sklep-wybrac/ http://sprzedazinternetowa.bcz.com/2014/12/09/jaki-sklep-wybrac/#comments Tue, 09 Dec 2014 14:09:09 +0000 sprzedazinternetowa http://sprzedazinternetowa.bcz.com/?p=5 Continue reading ]]> Na handel w Necie planuje więcej i więcej sprzedawców. Ponadto towarzystwa zaliczają się zarazem ludzie, którzy do tego czasu sprzedawali własne produkty utartymi strategiami, jak i osoby, które handlem zainteresowały się oczywiście dzięki dostępowi do sieci i tu odczuwają sposobność na prowadzenie swojego interesu. Powoduje to, że sklepy internetowe powstają raz po raz liczniej i najprawdopodobniej w przyszłości dużo się nie przerobi. O ile i Ty chcesz zdecydować się na to rozwiązanie, przed Tobą będzie stać zadanie wyboru sposobnego rozwikłania technicznego. Sklep internetowy to albowiem nie tylko proponowane towary, lecz i stosowne oprogramowanie, które Tobie daje możliwość administrowanie asortymentem, a interesantom spełnianie zakupów. Całe szczęście, z łatwością dziś odnaleźć darmowy sklep internetowy. Można trafić chociażby na skrypt, który pozwoli na obsługę całkiem dużego sklepu bez konieczności rozbudowywania go o najnowsze funkcjonalności. Przed instalacją, wskazane jest się aczkolwiek upewnić, czy zapewni nam to, czego potrzebujemy. Dobry sklep internetowy powinien być zwłaszcza ekspresowy i bezproblemowy w obsłudze. Bez tego zostawimy interesantów zanim będą mieli alternatywę wyboru lubianego towaru. Świetnie, jeżeli będzie można stwarzać w nim konta i dysponować koszykiem zakupów. Interesanci nagrodzą zarówno bezproblemową możliwość spełniania wpłaty wieloma kanałami, czy zamożne, doskonale ilustrowane opisy towarów. Pożądane byłoby mocniej pochylić się nad wyborem sklepu internetowego. Będzie on miał finalnie niezwykle istotny wpływ na skuteczność dystrybucji proponowanych towarów. Zainwestowany czas na bank prędko zwróci się w formie wielkich zysków tudzież zaspokojonych klientów.

]]>
http://sprzedazinternetowa.bcz.com/2014/12/09/jaki-sklep-wybrac/feed/ 0
wybory przy tworzeniu sklepu http://sprzedazinternetowa.bcz.com/2014/12/09/wybory-przy-tworzeniu-sklepu/ http://sprzedazinternetowa.bcz.com/2014/12/09/wybory-przy-tworzeniu-sklepu/#comments Tue, 09 Dec 2014 14:09:08 +0000 sprzedazinternetowa http://sprzedazinternetowa.bcz.com/?p=6 Continue reading ]]> W obecnych dniach, handel w Internecie ma się świetnie. Specjalizacja ta bez przerwy się ewoluuje i nic nie podkreśla na to, aby trend miał się odmienić. Wiele wytwórców, do chwili obecnej scalonych tylko i wyłącznie ze stacjonarnymi sklepami i hurtowniami odzywa się w kierunku sieci i otwierają biznesy on-line. Ponieważ postaci, które szukają, jak założyć sklep w Internecie jest wiele, na rynku usług informatycznych podstała nowa odmianę zajmująca kreowaniem tego typu oprogramowania. Uzewnętrznia się, że branża ta potrafi być bardzo opłacalna. Chociażby biorąc pod uwagę z większym natężeniem baczność problematykę i mniejszą konkurencję wśród usługodawców, dorobić się można więcej niż przy tworzeniu na przykład blogów, służbowych stron – wizytówek, czy chociażby prostych portali. Czym powinien charakteryzować się taki sklep? W zasadzie powinien być bezproblemowy w obsłudze, również dla klientów, czy też dla zbywcy. Instalacja skryptu musi przemierzać bezproblemowo, a oprogramowaniu powinno być dokładnie wypróbowane i wolne od błędów. Dowolne zaniedbania mogą bowiem łatwo zniechęcić potencjalnych klientów. Projektowanie Sklepów Internetowych może się odbywać w dowolnej technologii, istotne jednak, żeby sklep gwarantował stosowny pułap bezpieczeństwa, wyjątkowo przy realizowania transakcji. Wkraczając w tę sferę informatyki, będzie więc należy posiadać sposobny szczebel znajomości programistycznej i doświadczenie. Należałoby się jednakże ewoluować w tym trendu, ponieważ specjalizacja jest niezwykle perspektywiczna też pod względem ilości interesantów, jak i ciekawych zarobków.

]]>
http://sprzedazinternetowa.bcz.com/2014/12/09/wybory-przy-tworzeniu-sklepu/feed/ 0
Najszybszy rozwój sklepu http://sprzedazinternetowa.bcz.com/2014/12/09/najszybszy-rozwoj-sklepu/ http://sprzedazinternetowa.bcz.com/2014/12/09/najszybszy-rozwoj-sklepu/#comments Tue, 09 Dec 2014 14:09:06 +0000 sprzedazinternetowa http://sprzedazinternetowa.bcz.com/?p=7 Continue reading ]]> Liczba osób zajmująca się handlem jest w naszym kraju nadzwyczaj duża. W obecnych czasach dość często odbywa się on w Internecie, który oferuje dostęp do większej ilości potencjalnych interesantów tudzież wydajniejsze środki reklamy. Co prawda, po stronie wad stoi większa rywalizacja, jakkolwiek i tak handel on-line się opłaca. Niektórzy sprzedawcy jednak dalej niepokoją się sieci. Sądzą ją za powikłaną i wprost nie do opanowania w pewnym wieku. Opór przy przejściu na handel elektroniczny może być w szczególności dotkliwy w wypadku postaci, które kierowały dotychczas wyłącznie szablonową aktywność w stacjonarnych sklepach. Trwogi są bezwzględnie bezprzyczynowe. Prowadzenie Sklepu Internetowego w obecnych czasach potrafi być bezpieczne, wygodne i oprócz tego tanie. Bez wysiłku można zaplanować darmowy sklep internetowy oparty na jednym z wielu znanych skryptów. Jego instalacja będzie raczej samoczynna, a obsługa bardzo intuicyjna. Projektowane obecnie sklepy internetowe oferują sporo możliwości konstelacji. Nie jest z tej przyczyny kłopotem, ażeby przewidzieć nieskomplikowany sklep z zaledwie kilkoma produktami, natomiast i poszerzoną hurtownię z gigantycznym asortymentem pogrupowanym na dużo klas. Nie ma dodatkowo co niepokoić się o bezpieczeństwo, ponieważ dzisiejsze sklepy ręczą poręczne i dobrze dopracowane układy zapłaty i osłony danych osobowych. Ryzyko prowadzenia handlu w sieci jest nieznaczne. W najgorszym przypadku można zapodziać tylko nieco czasu. Potencjalne zyski, chociażby w formie dostępu do wielu nowych interesantów i niskich kosztów aktywności sprawiają, że zdecydowanie pożądane byłoby spróbować tego kanału wyprzedaży własnych usług, czy towarów.

]]>
http://sprzedazinternetowa.bcz.com/2014/12/09/najszybszy-rozwoj-sklepu/feed/ 0
Stań się ekspertem – otwórz własny sklep on-line! http://sprzedazinternetowa.bcz.com/2014/12/09/stan-sie-ekspertem-otworz-wlasny-sklep-on-line/ http://sprzedazinternetowa.bcz.com/2014/12/09/stan-sie-ekspertem-otworz-wlasny-sklep-on-line/#comments Tue, 09 Dec 2014 14:09:04 +0000 sprzedazinternetowa http://sprzedazinternetowa.bcz.com/?p=8 Continue reading ]]> Całego szeregu z nas marzy o tym, aby w sąsiedztwie cyklicznego etatu, spróbować otworzyć swój interes. Pod warunkiem, że jakiś człowiek posiada chociażby szczątkową zdolność do handlu, względnie jakiekolwiek doświadczenie w sprzedaży, ciekawym pomysłem może być własny sklep internetowy. Wybierzmy niszę rynkową, na której się znamy, względnie taką specjalność, gdzie nie ulega najmniejszym wątpliwościom będziemy mieli dostęp do niedrogich materiałów. Można przy tym celować dla przykładu. w import z Chin, jeśli chcemy zaopatrywać klienta masowego w bardzo o niskiej cenie produkt, czy tez smakować otworzyć e-sklep z materiałami klasy premium dla odbiorców nieco z większym natężeniem wymagających. W tym drugim przypadku, rywalizacja niewątpliwie będzie znacznie mniejsza i łatwiej będzie nam zaistnieć na dość trudnym i niepewnym rynku e-zakupów. Jeżeli idzie o same rozwikłania techniczne, mamy dziś tak naprawdę ogromny wybór najrozmaitszego oprogramowania dla e-sklepów. Możemy zatem skorzystać z gotowych, wypróbowanych rozwiązań, więcej jeszcze zapotrzebować poświęcaną aplikację sprzedażową. Istnieją też bezpłatne portale, gdzie możemy zrealizować nasz pierwszy e-shop – prócz tego, znajdziemy w tym miejscu również szczegółowe instrukcje z ciągu”jak założyć sklep internetowy – {krok|etap} po kroku”. Po lekturze samouczków czy tutoriali będziemy na pewno wyposażeni w przydatne zdolności z nurtu zarządzania naszą platformą sprzedażową – będziemy wiedzieli, w jaki sposób dołożyć towar do sklepu, tudzież jak zmienić jego opis. Pożądane byłoby na wejściu skorzystać z gratisowych rozwiązań, jak choćby sklepy za free na portalu rodzaje weebly.com, czy na analogicznych stronach. w taki sposób można skonstruować w całości funkcjonujący, profesjonalny e-sklep z w najwyższym stopniu trzema wielorakimi produktami. Zatem do dzieła, dopełniajmy nasze marzenia!

]]>
http://sprzedazinternetowa.bcz.com/2014/12/09/stan-sie-ekspertem-otworz-wlasny-sklep-on-line/feed/ 0
Najlepsze sklepy online http://sprzedazinternetowa.bcz.com/2014/12/09/najlepsze-sklepy-online/ http://sprzedazinternetowa.bcz.com/2014/12/09/najlepsze-sklepy-online/#comments Tue, 09 Dec 2014 14:09:02 +0000 sprzedazinternetowa http://sprzedazinternetowa.bcz.com/?p=9 Continue reading ]]> Sklep Internetowy to wspaniały projekt na prywatną firmę, lecz jak założyć sklep internetowy? Nie jest to w żadnym razie aż tak bardzo pogmatwana operacja… Na wstęp pomysł, co będziesz chciał wyprzedawać we własnym sklepie i co go będzie rozróżniało od dwóch tysięcy już istniejących sklepów. Po drugie musimy wyszukać kontrahentów towarów. Bez takich sprawdzonych i w miarę tanich, pełen projekt od razu spali na panewce. Potomnym istotnym krokiem jest założenie działalności gospodarczej. W podobny sposób jak w przypadku handlu utartego, sklep musi posiadać siedzibę, Regon, Nip a także konto w banku. Kolejny krok to naprawdę idee czysto techniczne. Jak wybór domeny, hostingu tudzież zakup właściwego oprogramowania. Jednym z w najwyższym stopniu modnych i bezpłatnych oprogramowań do obsługi sklepów internetowych jest osCommerce. Minusem tego rozwiązania jest fakt, że osCommerce nie jest dosadnie przystosowany do wymagań polskiego rynku, co wyzwala pomocne koszty. Ponadto niezbędna jest choć zasadnicza znajomość układów Linux/unix. A także znajomość fachowa o działaniu Internetu (hosting, domeny, łącza) a także językami programowania językach Html, Php, Sql i tym podobne. Jeśli brak Ci tej wiedzy i biegłości, postaw na wypróbowanego programistę. Jeżeli wybierzesz patałacha, to ty będziesz musiał się w każdym dniu borykać z potencjalnymi niedoróbkami. I zainwestować w kogoś kto je wyrówna, co generuje pomocne koszty. Obecnie wystarczy rewelacyjny marketing i reklamę. Warto skorzystać z możliwości jakie przynoszą massmedia społecznościowe. A po mozolnej pracy możesz spokojnie czekać na przychody.

]]>
http://sprzedazinternetowa.bcz.com/2014/12/09/najlepsze-sklepy-online/feed/ 0
Najczęściej polecane sklepy http://sprzedazinternetowa.bcz.com/2014/12/09/najczesciej-polecane-sklepy/ http://sprzedazinternetowa.bcz.com/2014/12/09/najczesciej-polecane-sklepy/#comments Tue, 09 Dec 2014 14:09:00 +0000 sprzedazinternetowa http://sprzedazinternetowa.bcz.com/?p=13 Continue reading ]]> Mówi się, iż handel przez cały czas jest bardziej wartościowy od produkcji i de facto uzewnętrznia się, że to kolokwialne porównanie istotnie ma niezawodne podstawy faktycznie. Nowoczesna sprzedaż to klucz do tryumfu. Opiera się przede wszystkim o Net, który umożliwia dostępność dosłownie wszędzie, a w takim przypadku pole funkcjonowania sklepu jest do szczętu nieograniczone. Krocząc tym śladem, zapoczątkowując swoją aktywność gospodarczą wskazane jest zainteresować się problematyką jak otworzyć sklep w Internecie. Nie jest to wszak czasochłonne zadanie, ani tym bardziej kosztowne. Całość można zlecić sprofilowanej w tej sferze spółce, która po celnym poznaniu specyfiki kierowanej aktywności podsunie nam gotowe i najwspanialsze rozwikłania. Specjaliści są w stanie zrealizować i otworzyć nasz sklep w tylko dobę! Szalenie ważne jest oprogramowanie sklepu. To najdelikatniejszy punkt całości. Oprogramowanie sklepu można przyrównać do lokalizacji a także wystroju pospolitego sklepu. Jeśli będzie obarczone fotografią, nieczytelne i wolne odstraszy interesantów i stanie się motywem fiaska. Sporo osób nie wie jak otworzyć sklep internetowy – lecz kto zakomunikował, iż aby to uczynić należy być specjalistą w tej dziedzinie? Zlecenie tego zadania profesjonalistom dopuszcza wystrzałowy i trafiony początek, bez zbędnych nerwów czy opóźnień. Licząc koszty założenia takiego sklepu, nie bądźmy nadto sknerzy. Skorzystanie z profesjonalistów skutkuje nie tylko idealnym sklepem, jak również wspomożeniem technicznym, możliwością natychmiastowej reakcji na wszelkiego rodzaju zmiany tudzież kompletnym wsparciem z kompetentnej strony.

]]>
http://sprzedazinternetowa.bcz.com/2014/12/09/najczesciej-polecane-sklepy/feed/ 0
Niezbędne oprogramowanie http://sprzedazinternetowa.bcz.com/2014/12/09/niezbedne-oprogramowanie/ http://sprzedazinternetowa.bcz.com/2014/12/09/niezbedne-oprogramowanie/#comments Tue, 09 Dec 2014 14:09:00 +0000 sprzedazinternetowa http://sprzedazinternetowa.bcz.com/?p=12 Continue reading ]]> W obecnych dniach, całego szeregu handlowców postanawia na przeniesienie swojej aktywności do Internetu. Koszty obronienia sklepu online są znacząco niższe, jeśli zestawimy je do kosztów skojarzonych z obsługą utartej, stacjonarnej placówki – nie powinno się zatrudnić posiłkowych zatrudnionych, nie musimy posiadać ogromnego zapasu materiału, a ponadto, nie wypada wynajmować jakiegokolwiek lokalu i opłacać horrendalnie wysokiego czynszu. Jeśli tworzymy sklep internetowy, nie musimy w żadnym wypadku być jeszcze znawcami od idei fachowych. W czasie postępującej informatyzacji, wyspecjalizowane usługi jak stwarzanie sklepu online możemy zlecić agencjom informatyków, czy też wykwalifikowanym, przetestowanym freelancerom. Można również zakupić gotowe rozwiązania, takie jak oprogramowanie dla sklepu internetowego. W tych czasach wielgachną popularnością cieszą się układy tupu shopper czy prestashop, nade wszystko zważywszy na wymienialność i niewygórowana zapłatę. Jeżeli zapoczątkowujemy się z naszym interesem kompletnie od zera i nie administrujemy sporym zapasem środków na naszą przyszłą działalność, zamawianie bezwzględnie śmiałych, dedykowanych rozwiązań, może okazać się wydatkiem, którego nie utrzymamy. przędąc ambitne koncepty jak założyć sklep internetowy koszty powinniśmy mieć już od dłuższego czasu zabudżetowane w biznes planie – w tym miejscu nie da się funkcjonować w nieprzemyślany sposób. Pieniądze, które wpompujemy w awans sklepu, szybko się oddadzą, jakkolwiek pod kilkoma warunkami – gdy nie mamy zbyt obszernej konkurencji i świetnie się promujemy, ewentualnie też, gdy posiadamy doświadczenie w handlu stacjonarnym czy też bazę stałych klientów, którzy nie ulega najmniejszej wątpliwości zamówią u nas materiały on-lnie, a też przyprowadzą do nas własnych znajomych, a więc nowych usługobiorców!

]]>
http://sprzedazinternetowa.bcz.com/2014/12/09/niezbedne-oprogramowanie/feed/ 0
Elementy sprzedaży http://sprzedazinternetowa.bcz.com/2014/12/09/elementy-sprzedazy/ http://sprzedazinternetowa.bcz.com/2014/12/09/elementy-sprzedazy/#comments Tue, 09 Dec 2014 14:09:00 +0000 sprzedazinternetowa http://sprzedazinternetowa.bcz.com/?p=11 Continue reading ]]> Nowoczesny świat w wielu przymiotach przeniósł się do Internetu. W dużej mierze entuzjastyczniej sami korzystamy z wielu usług oferowanych ta drogą, szczędząc nie tylko swój czas, ale także i pieniądze. Wygoda, jaka daje domowe zacisze jest niewspółmierna z indywidualnym wizytowaniem w obciążonych i niekoniecznie sympatycznych otoczeniach takich. Właściwie jest w przypadku rozlegle poznanego handlu. Gros osób fabrykuje własne znaczne zakupy oczywiście tą drogą, a bardzo często przez Net nabywamy też artykuły dziennego użytku. Stworzenie własnego sklepu internetowego to pomyślność sama w sobie. Nie jesteśmy bowiem ograniczeni otoczeniem stacjonarnego sklepu, do którego nie każdy interesant ma możliwość zajścia. Nasz wirtualny sklep jest otwarty przez pełną dzień, mając posadę tym samym bezustannie i dostarczając o wiele większe zyski. To też mniejsze koszty utrzymania, co z całą pewnością umożliwia konkurencyjne ceny usług i materiałów. Jednak, w tym miejscu ukaże się rozstrzygające wypytywanie o to jak otworzyć sklep internetowy. Sprawa zdaje się niby prosta, jednak dla ignoranta takową nie jest. Można skorzystać z niewielu platform, trzeba zakupić domenę i zarejestrować działalność. Wszystko nie zajmuje mnóstwo czasu, jednakże są pewne kruczki, które mogą uczynić bądź niesłychany sukces, ewentualnie – niefortunnie – rozłożyć nasz pomysł na powszechne łopatki. Tym kluczowym czynnikiem jest oprogramowanie sklepu internetowego. Nie ma nic w wyższym stopniu drażniącego dla interesanta jak nieczytelność, zanadto długie ładowanie strony, brak właściwej wyszukiwarki czy ukryty nadmiernie koszyk. Tak z tej przyczyny oprogramowanie powinno być wsparte na sprawdzonych regułach. Najlepiej kupować gotowe, po uprzednim utwierdzeniu się go w wersji demo.

]]>
http://sprzedazinternetowa.bcz.com/2014/12/09/elementy-sprzedazy/feed/ 0
Zasada działania sklepu online http://sprzedazinternetowa.bcz.com/2014/12/09/zasada-dzialania-sklepu-online/ http://sprzedazinternetowa.bcz.com/2014/12/09/zasada-dzialania-sklepu-online/#comments Tue, 09 Dec 2014 14:09:00 +0000 sprzedazinternetowa http://sprzedazinternetowa.bcz.com/?p=10 Continue reading ]]> Oprogramowanie sklepu internetowego to materiał, który wciąż ulega czynnemu rozwojowi. Systemy takie jak e-sklepy, razem z postępem technicznym, obfitują w co chwila to nowsze opcje. Sam elektroniczny “koszyk klienta”, formularz zamówienia jak i podstrony z towarami i gałęziami to naprawdę w znacznym stopniu za niewiele, aby można było ogłosić, iż dany e-sklep jest istotnie współczesny. Na koniec internetowe placówki handlowe funkcjonują w tejże postaci od przeszło dwudziestu lat! Jeżeli zakładamy nowy e-sklep, musimy liczyć się ze wstępnymi kosztami. Jednak od tego, czy na samym wejściu otrzymamy na wskroś funkcjonalne rozwikłanie, które świetnie odpowiada naszym indywidualnym potrzebom, zależy nasz finalny triumf w internetowym handlu! (Nie skrywajmy, ze w tej specjalizacji, a więc na rynku e-commerce, dominuje istotnie olbrzymia konkurencja.) Gotowy Sklep Internetowy, może rozwikłanie dostosowane do Twoich spersonalizowanych potrzeb? Wybór należy do Ciebie! Dojrzały software sklepu online to produkt relatywnie tani. Czasem tymczasem takie uniwersalne modele są ciężkie w personalizacji, a skutkiem tego toporne. Skądinąd prawdziwie z miesiąca na miesiąc coś się zmienia w branży, toteż w miarę upływu czasu, następne wzory skryptów sklepów online ekspresowo odchodzą do lamusa. Jeżeli z drugiej strony raczymy, aby agencja reklamowa czy interaktywna sporządziła dla nas od zera spersonalizowany sklep internetowy oprogramowanie będzie w każdym calu przystosowane do naszych przewidywań. Na dodatek, raz za razem w cenę takiej usługi wliczona jest późniejsza protekcja posprzedażowa, a więc pomoc w rozwiązywaniu potencjalnych kłopotów, a także umożliwienie nieodpłatnych aktualizacji naszego oprogramowania.

]]>
http://sprzedazinternetowa.bcz.com/2014/12/09/zasada-dzialania-sklepu-online/feed/ 0
Tworzenie własnego biznesu http://sprzedazinternetowa.bcz.com/2014/12/09/tworzenie-wlasnego-biznesu/ http://sprzedazinternetowa.bcz.com/2014/12/09/tworzenie-wlasnego-biznesu/#comments Tue, 09 Dec 2014 14:08:52 +0000 sprzedazinternetowa http://sprzedazinternetowa.bcz.com/?p=14 Continue reading ]]> Prowadzenie własnego interesu to marzenie całego szeregu z nas. Niekiedy mamy dość naszej obecnej, etatowej pracy i wówczas zaczynamy uważać, jaki projekt na prywatną korporację mógłby nam się powieść. Swój sklep online z niszowym bądź szczególnie tanim materiałem to projekt dla osób, które naprawdę mają doświadczenie w handlu, czy zarówno wykazują spory geniusz w tym trendu. Warto również szczególnie doskonale znać się na specjalizacji, w obrębie której chcielibyśmy działać jako sprzedawcy – jeżeli miałby być to sklep online z artykułami dla akwarystów, wskazane jest wcześniej samemu zgłębić temat. Doskonale byłoby, jeśliby oferowane w takim sklepie internetowym przedmioty, odzwierciedlały nasze praktyczne gorliwości. W konkluzji krótko: jeżeli inwestowalibyśmy w naszą robotę bodaj odrobinę serca i całego zaangażowania, wtedy sukces murowany! O ile jesteśmy olśniewającymi handlowcami, w tych realiach tak naprawdę nie musimy być nie bez wątpienia jak rozeznani w kwestiach fachowych. Można nabyć gotowe style sklepów online, a z drugiej strony, więcej i więcej sprofilowanych agencji interakcyjnych zatrudnia zdolnych programistów, którzy bez trudności przyswoili sobie tworzenie sklepów internetowych “szytych na miarę” pod potrzeby bieżącego interesanta. Za to gdybyśmy posiadali choćby minimalny polot do obsługi prostych aplikacji internetowych, możemy poszukać w Google źródeł wartościowych wiadomości a także gotowych tutoriali z zakresu”jak założyć sklep internetowy poradnik – {krok|etap} po kroku”, wtedy nasze zadanie samodzielnego stworzenia nietrudnego sklepu byłoby wysoce ułatwione.

]]>
http://sprzedazinternetowa.bcz.com/2014/12/09/tworzenie-wlasnego-biznesu/feed/ 0